Κρήτη

ΤΕΕ/ΤΔΚ: Αυτοί είναι οι υποψήφιοι ανά παράταξη που θα διεκδικήσουν την ψήφο των μηχανικών σε Χανιά και Ρέθυμνο

Στην κάλπη προσέρχονται αύριο Κυριακή οι μηχανικοί πανελλαδικά και στην Κρήτη για να εκλέξουν τους εκπροσώπους τους στο ΤΕΕ. 

Ενόψει των εκλογών στο Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος, δημοσιεύουμε τους υποψήφιους στο Τμήμα Δυτικής Κρήτης. Υπενθυμίζεται πως το neakriti.gr είχε δημοσιεύσει και τους υποψήφιους της ανατολικής Κρήτης για το ΤΕΕ/ΤΑΚ. Δείτε ΕΔΩ 

Οι υποψήφιοι που περιλαμβάνονται στους παρακάτω συνδυασμούς για το Τμήμα Δυτικής Κρήτης του ΤΕΕ έχουν ως εξής: 

“Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών”

Χανιά

ΑΛΕΞΑΚΗΣ Σταύρος, Μηχανολόγος Μηχ.

ΑΤΣΑΛΑΚΗΣ Κων/νος, Μηχ. Περιβάλλοντος

ΒΟΛΟΝΑΚΗ Ευαγγελία (Εύη), Αρχιτέκτων Μηχ.

ΓΕΡΕΟΥΔΑΚΗΣ Μιχαήλ, Πολιτικός Μηχανικός

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Αριστείδης, Μηχ. Ορυκτών Πόρων

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Βασίλειος, Πολιτικός Μηχανικός

ΔΡΑΚΑΚΗ Αναστασία, Πολιτικός Μηχανικός

ΙΨΑΚΗΣ Δημήτριος, Χημικός Μηχανικός

ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ Εμμανουήλ, Πολιτικός Μηχανικός

ΚΑΜΙΤΣΗ Δήμητρα, Μηχ. Ορυκτών Πόρων

ΚΑΝΤΗΛΙΕΡΑΚΗΣ Μιλτιάδης, Μηχ. Χωροταξίας και Πολ/μίας

ΚΑΠΠΟΣ Γεώργιος, Μηχ. Χωροταξίας & Πολ/μίας, Αγρ. Τοπ. Μηχ.

ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ Ευαγγελία (Βάνα), Πολιτικός Μηχ.

ΚΕΚΑΚΗΣ Βασίλειος, Μηχανολόγος Μηχ.

ΚΟΒΒΑΝΤΖΗΣ Κων/νος, Ηλεκτρολόγος Μηχ.

ΚΟΙΔΗΣ Ιωσήφ, Ηλεκτρολόγος Μηχ., Ηλεκτρονικός Μηχ.

ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ Μιχαήλ, Μηχ. Παραγ. & Διοίκ.

ΚΟΝΤΑΡΑΚΗΣ Ευάγγελος, Πολιτικός Μηχανικός

ΚΟΠΑΣΗΣ Ελευθέριος, Ηλεκτρολόγος Μηχ.

ΛΟΥΠΑΣΗΣ Εμμανουήλ, Πολιτικός Μηχανικός

ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ Γεώργιος-Στυλιανός, Ηλ. Μηχ.

ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Αριστείδης, Ηλεκτρονικός Μηχ.

ΜΗΝΟΥΔΑΚΗ Χρυσή, Ηλεκτρονικός Μηχ., Μηχ. Παραγ. & Διοίκ.

ΜΠΑΖΔΑΝΗΣ Γεώργιος, Μηχ. Ορυκτών Πόρων

ΜΠΟΥΡΑ Παρασκευή, Μηχ. Ορυκτών Πόρων, Μηχ. Παραγ. & Διοίκ.

ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ Κων/νος, Πολιτικός Μηχανικός

ΝΤΑΛΛΑΣ Αντώνιος, Πολιτικός Μηχανικός

ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ Ευάγγελος, Μηχ. Παραγ. & Διοίκ.

ΠΑΛΗΟΣ Μιχάλης, Πολιτικός Μηχανικός

ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ Κων/νος, Μηχανικός Περιβάλλοντος

ΠΑΠΑΔΟΜΑΡΚΑΚΗΣ Γεώργιος, Μ. Π.Δ.

ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ Ιωάννης, Πολιτικός Μηχ.

ΠΕΙΡΟΥΝΑΚΗΣ Ευστράτιος, Μηχανολόγος Μηχανικός

ΡΟΔΟΛΑΚΗ Βασιλική, Πολιτικός Μηχανικός

ΣΑΡΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Μηχ. Ορυκτών Πόρων

Ρέθυμνο

ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ Απόλλων, Πολιτικός Μηχανικός

ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗ Κων/να (Νάντια), Αρχιτέκτων Μηχ.

ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ Νεκτάριος, Μηχ. Χωροταξίας & Πολ/μίας

ΤΣΙΣΜΕΝΑΚΗ Σοφία, Πολιτικός Μηχανικός

ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ Εμμανουήλ, Αρχιτέκτων Μηχανικός

ΧΗΡΑΣ Αθανάσιος, Μηχ. Παραγ. & Διοίκ.

ΒΑΡΔΑΚΗΣ Ηλίας, Αρχιτέκτων Μηχανικός

ΒΕΡΝΑΡΔΟΥ Στυλιανή, Πολιτικός Μηχανικός

ΒΛΑΧΑΚΗΣ Ιωάννης, Πολιτικός Μηχανικός

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗ Καλλιόπη, Πολιτικός Μηχανικός

ΔΑΓΑΡΑΚΗΣ Ανδρέας, Πολιτικός Μηχανικός

ΔΡΑΝΔΑΚΗΣ Ευάγγελος, Πολιτικός Μηχανικός

ΛΑΜΠΑΡΔΗΣ Γεώργιος, Πολιτικός Μηχ./ Μ.Π.Δ.

ΜΑΝΩΛΙΤΣΗ Γεωργία, Πολιτικός Μηχανικός

ΠΟΛΑΚΗΣ Νικόλαος, Αγρ. Τοπ. Μηχ.

ΠΕΤΡΑΚΗΣ Εμμανουήλ, Μηχανολόγος Μηχ.

ΠΡΙΝΑΡΑΚΗΣ Θεοφάνης, Πολιτικός Μηχανικός

ΨΥΧΑΡΑΚΗΣ Ευστράτιος, Αγρ. Τοπ. Μηχ.

“Ανεξάρτητο ΤΕΕ”

ΧΑΝΙΑ

ΑΧΛΑΔΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Μηχανολόγος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΒΑΚΑΛΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ, Πολιτικός Μηχανικός, Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών Δήμου Χανίων

ΒΕΡΓΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, Αρχιτέκτονας Μηχανικός, Εφορία Αρχαιοτήτων Χανίων

ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΚΑΖΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ, Ηλεκτρονικός Μηχανικός, ΕΔΙΠ Πολυτεχνείου Κρήτης, πρόεδρος Αντιπροσωπίας ΤΕΕ/ΤΔΚ

ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ, Χημικός Μηχανικός, Περιφέρεια Κρήτης Π.Ε. Χανίων

ΚΛΩΝΙΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, Περιφέρεια Κρήτης Π.Ε. Χανίων, πρόεδρος Συλλόγου ΑτΜ Χανίων

ΚΟΥΚΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΚΟΥΡΟΥΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, ελεύθερη επαγγελματίας

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, Ηλεκτρονικός Μηχανικός, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Μηχανολόγος Μηχανικός, Δ/νση Ανάπτυξης, Περιφέρεια Κρήτης Π.Ε. Χανίων

ΜΕΡΑΜΒΕΛΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Χημικός Μηχανικός, Δ/νση Περιβάλλοντος, Περιφέρεια Κρήτης Π.Ε. Χανίων

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, Αρχιτέκτων Μηχανικός, ελεύθερη επαγγελματίας

NTANOY ΚΑΛΛΙΟΠΗ, Πολιτικός Μηχανικός, Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών Δήμου Πλατανιά

ΠΑΤΡΕΛΑΚΗ ΚΑΤΙΑΝΑ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, Δ/νση Τεχνικής Υπηρεσίας ΔΕΥΑ Χανίων

ΠΟΛΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, Αρχιτέκτονας Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΣΕΓΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, Αρχιτέκτονας Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Τεχνική Υπηρεσία Νοσοκομείου Ρεθύμνου

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΖΕΡΒΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ, Πολιτικός Μηχανικός, ελεύθερη επαγγελματίας

ΚΑΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Αγρ. Τοπογράφος, ελεύθερος επαγγελματίας

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ, Πολιτικός Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Πολιτικός Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ

ΜΟΣΧΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Πολιτικός Μηχανικός, συνταξιούχος πρώην ελεύθερος επαγγελματίας

ΤΣΙΡΑΚΗ ΚΑΣΣΙΑΝΗ, Μηχανολόγος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, συνταξιούχος πρ. υπάλληλος Περιφέρειας Κρήτης Π.Ε. Χανίων, πρώην πρόεδρος Αντιπροσωπίας ΤΕΕ/ΤΔΚ

ΦΡΑΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Αγρ. Τοπογράφος Μηχανικός, ελεύθερος επαγγελματίας

“Δημοκρατική Ενωτική Κίνηση Μηχανικών”

Τμήμα Δυτικής Κρήτης (Χανιά – Ρέθυμνο)

Avαστασάκnς Χρήστoς, A.M.

Αποστολάκη Ειρήνη, Α.Μ.

Bιττωράκης Αριστείδης, Π.Μ.

Bόρδος Ιωάννης, Π.M.

Βογιατζάκη Κλεάνθη, Π.Μ.

Δήμoς Ιωάννης, Περιβ.

Δαράκη Μαρία-Στυλιανή, Μ.Π.Δ.

Ευθυμίου Γεώργιος, Μ.Μ.

Καλογερής Διονύσιος, Π.M.

Καμπουράκης Νικόλαος, Π.M.

Κοντεζάκης Βασίλειος, Π.M. (επικεφαλής)

Κώτσογλου Kυριάκος, Μ.Π.Δ. 

Λύκου Σοφία-Γεωργία, Π.Μ.

Μαραγκουδάκη Αικατερίνη, Π.Μ.

Μαρακάκη Ειρήνη-Ευφροσύνη, Α.Μ.

Μαρινάκη Μαρία, Α.Τ.Μ.

Μαρακάκης Κωνσταντίνος, M.M.

Μαρκουλάκης Ιωάννης, Π.Μ.

Μιχαηλίδου Μαρίνα, Α.Μ.

Μουστεράκη Μαρία, Α.Μ.

Mαχαίρας Ευάγγελος, Ορ. Π.

Μπακατσάκη Αικατερίνη, Α.Τ.Μ.

Μυλωνά Αικατερίνη, Μ.Π.Δ.

Νικολουζάκη Βασιλική (Βάνα), Π.Μ.

Ξυλάκης Εμμανουήλ, Α.Τ.Μ.

Ξυνίδης Νικόλαος, A.M. & Περιβ.

Παντελεμίδης Αλέξανδρος, Α.Μ. & Α.Τ.Μ.

Πατεράκης Νικόλαος, Μ.Π.Δ.

Πατρικάκης Στυλιανός, Π.Μ.

Σπανουδάκης Νικόλαος, M.H.Y.

Στρογγυλός Νικόλαος, Χ.Π.Π.Α.

Τσολάκης Ελευθέριος, Π.Μ.

Χαιρετάκης Ιωάννης-Κωνσταντίνος, A.T.M.

Xαιρέτης Νικόλαος, Π.M.

Χαραλαμπίδη Βαρβάρα, Π.Μ.

Χαριτάκη Άννα, Α.Μ.

Καλησπεράκης Σπυρίδων, Μ.Η.Υ. (ν. Ρεθύμνου)

Kαλυβιανάκης Χαράλαμπος, Π.Μ. (ν. Ρεθύμνου)

Καρκαλέτσης Ιωάννης, Π.M. (ν. Ρεθύμνου)

Κεχαγιαδάκη Γεωργία, Μ.Η.Υ. (ν. Ρεθύμνου)

Κρυοβρυσανάκης Ορέστης, Π.Μ. (ν. Ρεθύμνου)

Λαμπρινός Στυλιανός, Π.Μ. (ν. Ρεθύμνου)

Μαρκουλάκη Ελένη-Ανδρομάχη (Έλμα), Π.Μ. (ν. Ρεθύμνου)

Μυριοκεφαλιτάκης Βασίλειος, N.M. (ν. Ρεθύμνου)

Βλαχάκης Σπυρίδων, Α.Μ. (υποψ. Πειθαρχικού)

Σγουράκης Σπυρίδων, Α.Μ. (υποψ. Πειθαρχικού)

Σοφιανός Αθανάσιος, A.M. (Υποψ. Πειθαρχικού)

“Μηχανικοί Μαχόμενοι”

Ψηφοδέλτιο για την Αντιπροσωπία του TEE Δυτικής Κρήτης

ΒΟΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Μηχαν. Παρ. & Διοίκ.

ΓΕΩΡΓΑΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Μηχ. Περιβ.

ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ, Ηλεκτρ. Μηχ.

ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Πολ. Μηχ.

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, Πολ. Μηχ.

ΚΑΡΠΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, Μηχ. Μηχ.

ΚΟΤΡΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, Μηχ. Περιβ.

ΚΡΙΑΡΑ ΒΑΣΩ, Πολ. Μηχ.

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ, Η.Μ.Μ.Υ.

ΛΙΑΡΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, Μηχ. Ορ. Π.

ΜΠΑΛΩΜΕΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, Αρχ. Μηχ.

ΜΠΑΛΩΜΕΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Μηχ. Μηχ.

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Αγρ. Τ. Μηχ.

ΠΙΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Πολ. Μηχ.

ΣΠΕΡΕΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, Μηχ. Περιβ.

ΣΩΤΗΡΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Μηχ. Περιβ.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ, Μηχ. Περιβ.

ΤΣΙΛΙΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, Μηχ. Μηχ.

Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών

Υποψήφιοι/ες για την Αντιπροσωπία του Περιφερειακού Τμήματος Δυτικής Κρήτης

Νομός ΧΑΝΙΩΝ

1. Αλέκου Ανδριάννα-Αρετή, Πολιτικός Μηχανικός

2. Καλαφάτη Φωτεινή, Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης

3. Καλογεράκης Λυκούργος, Πολιτικός Μηχανικός

4. Καπετανάκη Καλή, Πολιτικός Μηχανικός

5. Καπετανάκης Μιχάλης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

6. Κλωνιζάκης Μιλτιάδης, Πολιτικός Μηχανικός

7. Κουκλάκη Δέσποινα, Αρχιτέκτων Μηχανικός

8. Λιλικάκη Καλλιόπη (Πόπη), Πολιτικός Μηχανικός

9. Λουτσέτης Χαράλαμπος, Πολιτικός Μηχανικός

10. Μαθιουδάκης Βασίλειος (Βάσιας), Μηχανικός Περιβάλλοντος

11. Μπουντρογιάννης Κωνσταντίνος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

12. Πέτρου Εμμανουέλα, Αρχιτέκτων Μηχανικός

13. Σκαραντωνάκης Χαράλαμπος, Τοπογράφος Μηχανικός

Νομός ΡΕΘΥΜΝΟΥ

1. Αγγελογιαννάκης Ευάγγελος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Υποψήφιοι/ες για την Κεντρική Αντιπροσωπία του ΤΕΕ

1. Αγγελογιαννάκης Ευάγγελος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

2. Καπετανάκης Μιχάλης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

3. Κλωνιζάκης Μιλτιάδης, Πολιτικός Μηχανικός

4. Κουκλάκη Δέσποινα, Αρχιτέκτων Μηχανικός

5. Λουτσέτης Χαράλαμπος, Πολιτικός Μηχανικός

Υποψήφιοι/ες για το Πειθαρχικό Συμβούλιο του Τμήματος Δυτικής Κρήτης

1. Βιδαλάκη Αργυρώ, Πολιτικός Μηχανικός

2. Ζουρμπάκη Μαρία, Πολιτικός Μηχανικός

3. Καλογεράκης Δημήτριος, Τοπογράφος Μηχανικός

4. Μυλωνάκης Στέφανος, Τοπογράφος Μηχανικός

ΤΕΕ/ΤΔΚ: Αυτοί είναι οι υποψήφιοι ανά παράταξη που θα διεκδικήσουν την ψήφο των μηχανικών σε Χανιά και Ρέθυμνο

Related Articles

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button