Αθλητικά

Κολύμβηση: Αυλαία με κορυφαίες επιδόσεις στα 21α Βενιζέλεια

Σε συνέχεια των δύο προηγούμενων ημερών, οι κολυμβητές και κολυμβήτριες που πήραν μέρος, έδωσαν ξανά τον καλύτερο τους εαυτό, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις.

Κορυφαίος αθλητής αναδείχτηκε ο Νικόλαος Σπαθαράκης του Παλαιού Φαλήρου και αντίστοιχα κορυφαία αθλήτρια η Αρτεμις Βασιλάκη του Τρίτωνα Ηρακλείου.

Κορυφαίο σωματείο ήταν το Παλαιό Φάληρο.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα στους τελικούς που διεξήχθησαν την Κυριακή είναι τα εξής:

50μ. πεταλούδα ανδρών
1. Γκογκόσης Φίλιππος (ΠΑΟ) 00:25.67
2. Αντωνογιαννάκης Φιλιππος (ΝΟ Χανίων) 00:26.20
3. Βουλάς Ιωάννης Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 00:26.32

50μ. πεταλούδα γυναικών
1. Πιτσιτάκη Ερατώ (ΝΟ Χανίων) 00:28.77
2. Ζερβου Ελενη (Τρίτων Ηρακλείου) 00:29.56
3. Κόρακα Πολυξένη (ΝΟ Χανίων) 00:30.82

200μ. ελεύθερο ανδρών
1. Σπαθαράκης Νικόλαος (Παλ. Φάληρο) 01:50.89
2. Γεραμάνης Κωνσταντίνος (ΑΣΚ Ντερή) 01:55.66
3. Πέκος Γεώργιος (ΚΕ Κοζάνη) 01:56.34

200μ. ελεύθερο γυναικών
1. Βασιλάκη Αρτεμις (Τρίτων Ηρακλείου) 02:04.70
2. Ρώτα Στυλιανή (ΑΣΚ Ντερή) 02:08.25
3. Φέρρα Λόρα Ευγενία (ΑΣΚ Ντερή) 02:08.63

100μ. πρόσθιο ανδρών
1. Δημόπουλος Αντώνιος (Ηλυσιακός) 01:08.74
2. Μεράι Ντέιβιντ (ΑΣΚ Ντερή) 01:08.79
3. Κοτρώτσιος Κωνσταντίνος (Ηράκλειο 91) 01:12.07

100μ. πρόσθιο γυναικών
1. Καραγιαννάκη Σοφία (ΚΕ Κοζάνη) 01:12.73
2. Πετροπούλου Δανάη (ΑΣΚ Ντερή) 01:14.06
3. Μαυροματίδου Ελσα (ΚΕ Κοζάνη) 01:14.61

200μ. πεταλούδα ανδρών
1. Ζωγραφάκης Αγγελος Ιωσήφ (ΑΣΚ Ντερή) 02:09.79
2. Καλμούκος Μάριος (Γλαύκος) 02:14.34
3. Καρπουσόρ Λουτσιάν Σεμπάς (ΠΑΟ) 02:15.63

200μ. πεταλούδα γυναικών
1. Βενετσάνου Νεφέλη (ΑΣΚ Ντερή) 02:27.07
2. Σιδέρη Αναστασία (Γλαύκος) 02:28.35
3. Πόττη Αναστασία (Ωρίωνας) 02:32.03

100μ. ύπτιο ανδρών
1. Πετράκης Ιωάννης (Παλ. Φάληρο) 00:59.38
2. Πετράκης Νικόλαος (Αργοναύτες Ηρακλείου) 00:59.60
3. Σηφάκης Δημήτριος (ΝΟ Ρεθύμνου) 01:02.59

100μ. ύπτιο γυναικών
1. Ζάμπρου Αννα (Παλ. Φάληρο) 01:06.54
2. Κακάμπουρα Χριστίνα Δέσποινα (ΑΣΚ Ντερή) 01:08.03
3. Δερεδάκη Αικατερίνη (ΝΟ Ρεθύμνου) 01:09.24

200μ. μικτή ατομική ανδρών
1. Πέκος Γεώργιος (ΚΕ Κοζάνη) 02:11.94
2. Δημόπουλος Αντώνιος (Ηλυσιακός) 02:14.10
3. Γρυπαίος Ελευθέριος Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 02:16.81

200μ. μικτή ατομική γυναικών
1. Στρατάκη Μαρία Ευφροσύνη (Πρωταθλητές Ηρακλείου) 02:21.43
2. Ψαρουδάκη Ειρήνη (Ωρίωνας) 02:24.96
3. Ρώτα Στυλιανή (ΑΣΚ Ντερή) 02:26.21

50μ. ελεύθερο ανδρών
1. Σπαθαράκης Νικόλαος (Παλ. Φάληρο) 00:24.00
2. Βουλάς Ιωάννης Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 00:24.23
3. Γκογκόσης Φίλιππος (ΠΑΟ) 00:24.61

50μ. ελεύθερο γυναικών
1. Φέρρα Λόρα Ευγενία (ΑΣΚ Ντερή) 00:27.57
2. Πιτσιτάκη Ερατώ (ΝΟ Χανίων) 00:27.61
3. Κομματά Αννα (ΓΣ Περιστερίου) 00:27.83

800μ. ελεύθερο ανδρών
1. Κακουλάκης Βασίλειος (Ωρίωνας) 08:17.74
2. Γεραμάνης Κωνσταντίνος (ΑΣΚ Ντερή) 08:33.14
3. Χριστοδούλου Αγγελος (Γλαύκος) 08:37.34

1500μ. ελεύθερο γυναικών
1. Ψαρουδάκη Ειρήνη (Ωρίωνας) 17:56.45
2. Καγιαμπάκη Αικατερίνη Μαρία (Δελφίνια Ηρακλείου) 18:20.27
3. Σταυριανού Αννα (ΑΣΚ Ντερή) 18:21.60

sportcaster.gr

Ακολουθήστε το flashnews.gr στο Google News και την σελίδα μας στο Facebook

© Copyright 2024 Flashnews.gr – All Rights Reserved

design by WebOlution

powered by

Κολύμβηση: Αυλαία με κορυφαίες επιδόσεις στα 21α Βενιζέλεια

Related Articles

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button