Αθλητικά

Οι διαιτητές της κρίσιμης τελευταίας αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Ολοκληρώνεται την Κυριακή το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με την 34η και τελευταία αγωνιστική, όπου υπάρχουν σημαντικοί αγώνες που θα κρίνουν την παραμονή στην κατηγορία, με την ΚΕΔ να γνωστοποιεί τους διαιτητές των αναμετρήσεων

Τελευταία “στροφή” στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με το ενδιαφέρον να είναι στο κατακόρυφο αναφορικά την υπόθεση της παραμονής στην κατηγορία, καθώς πέντε ομάδες θα προσπαθήσουν να αποφύγουν την 11η θέση η οποία οδηγεί σε αγώνα μπαράζ.

Ανάμεσά τους βρίσκεται ο ΠΟΑ ο οποίος θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Περαμαϊκό με μοναδικό ζητούμενο την νίκη. Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Κουρτέσης από την Αρκαδία, με επόπτες τους συμπολίτες του Τσούκα και Παπαγεωργίου.

Στην ίδια κατάσταση με την ομάδα του Ατσαλένιου βρίσκεται και ο ΑΟΑΝ ο οποίος δοκιμάζεται στην Αγία Παρασκευή με την τοπική ομάδα, παιχνίδι το οποίο θα διευθύνει ο Κατόπης από τη Σάμο, με επόπτες τους Πειραιώτες Δαφερέα και Αντωνόπουλο.

Στον αγώνα φιέστα του Πανιωνίου με τον Αλμυρό που έχει εξασφαλίσει την παραμονή του ορίστηκε ο Κυριακίδης από το Λασίθι, ενώ ο Ζαφείρης από το Ηράκλειο και ο Ωραιόπουλος από τα Δωδεκάνησα θα σφυρίξουν στους αγώνες του Ερμή Ζωνιανών με τον Εθνικό και της Επισκοπής στο Χαϊδάρι αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 34ης αγωνιστικής:

Άρης Πετρούπολης – Ηλυσιακός: Νικολαΐδης Εμμανουήλ (Ανατολικής Αττικής), Κωστάκης Ανδρέας (Ανατολικής Αττικής), Τσέλιος Νικόλαος (Ανατολικής Αττικής).

Ελλοπιακός – ΑΟ Υπάτου: Καπίρης Μάριος (Αθηνών), Βαλιώτης Θωμάς (Λάρισας), Κατσαρός Θεόδωρος (Ευρυτανίας).

Ερμής Ζωνιανών – Εθνικός: Ζαφείρης Αλέξανδρος (Ηρακλείου), Μπιμπάκης Ανδρέας (Ηρακλείου), Τσαμπουράκης Γεώργιος (Ηρακλείου).

Αγία Παρασκευή – ΑΟΑΝ: Κατόπης Ελευθέριος (Σάμου), Δαφερέρας Γέωργιος (Πειραιώς), Αντωνόπουλος Στέφανος (Πειραιώς).

Απόλλων Σμύρνης – Ατρόμητος Πειραιά: Σπήλιος Γεώργιος (Αιτωλοακαρνανίας), Κλεπετσάνης Αθανάσιος (Κορίνθου), Οικονόμου Άγγελος (Κορίνθου).

Προοδευτική – Φωστήρας: Κουκλάκης Αντώνιος (Χανίων), Αγγελόπουλος Κωνσταντίνος (Θεσσαλίας), Δρίβηλας Σωτήριος (Αχαΐας).

Χαϊδάρι – Επισκοπή: Ωραιόπουλος Μάριος (Δωδεκανήσου), Θωμόπουλος Βασίλειος (Δυτικής Αττικής) Οβάκογλου Ευάγγελος (Χανίων).

Περαμαϊκός – ΠΟΑ: Κουρτέσης Δημήτριος (Αρκαδίας), Τσούκας Παναγιώτης (Αρκαδίας), Παπαγεωργίου Μάριος (Αρκαδίας).

Πανιώνιος – Αλμυρός: Κυριακίδης Ρωμανός – Ιωάννης (Λασιθίου), Βάτος Παναγιώτης (Άρτας), Νούσιας Οδυσσέας (Άρτας).

https://creta24.gr/oi-diaitites-tis-krisimis-teleftaias-agonistikis-tis-g-ethnikis/

Related Articles

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button