Αθλητικά

Σίφουνας τα Χανιά 2-0 την Επισκοπή μέσα στο Ρέθυμνο

Καλή εμφάνιση και νίκη για τα Χανιά με 2-0 την Επισκοπή μέσα στο γήπεδο του Γάλου στο Ρέθυμνο .

Η ομάδα των Χανίων ήταν καλύτερη  σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε οτι ο καλύτερος παίκτης του αγώνα παρά τα 2 γκόλ που δέχτηκε ήταν ο τερματοφύλακας της γηπεδούχου ομάδας Μανώλης Καλογεράκης ‘

Σκόρερ για την ομάδα των Χανίων  ο Μάναλης στο 7΄και ο Μπαγκουρά στο 90΄

Το φιλμ του αγώνα

8’ (0-1) Ωραία συνεργασία παικτών των Χανίων ο Μπουτσάκης πασάρει στον Μάναλη που ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ.
45’ Από εκτέλεση κόρνερ του Λεμονή η μπάλα φτάνει στα πόδια του Κόλα ο οποίος σουτάρει ο Καλογεράκης με σπουδαία επέμβαση στην δεξιά του γωνία κράτα το 0-1.
54’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Λεμονή η μπάλα λόγω του αέρα παίρνει περίεργη τροχιά και διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Καλογεράκης.
57’ Ο κόλα παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή γυρίζοντας το σώμα του προς την εστία αλλά σουτάρει πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.
59’ Ο Σαμουρκασόβι εκτελεί το φάουλ η μπάλα θα περάσει από πολλά σώματα και παράλληλα από την εστία των Χανίων και θα καταλήξει άουτ.
61’ Ο Ελευθεριάδης παίρνει τη μπάλα από πάσα σουτάροντας με καλές προϋποθέσεις, άουτ.
70’ Απευθείας εκτέλεση εικόνες από τον Ρότσα η μπάλα πήγε να ξεγελάσει τον Καλογεράκη που καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του.
72’ Ο Μάναλης πασάρει στον Ζούνη που σουτάρει άουτ.
77’ Φάση διαρκείας για την Επισκοπή μετά από εκτέλεση κόρνερ. Διαδοχικά σουτ με τελευταίο αυτό από τον Νταμπίζα αποκρούει η άμυνα των Χανίων.
80’ Δυνατό σουτ του Λεμονή άουτ.
84’ Σπουδαία απόκρουση Καλογεράκη στο σουτ του Ναζίμ.
88’ Σουτ από τον Καρλίτος ο Καλογεράκης με νέα επέμβαση παραχωρεί κόρνερ.
90’ (0-2) Ο Χιντζίδης εκτελεί κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Μπανγκουρά που με δυνατό συρτό σουτ νικά τον Καλογεράκη.