Αθλητικά

Με σκόρερ τον Νιαυραδάκη τα Χανιά κατέκτησαν το 37ο κύπελλο «Μάχης Κρήτης» (φωτο)

Η Μικτή Κ16 των Χανίων κέρδισε την αντίστοιχη του Ηρακλείου στην… έδρα του στο Γάζι, με 1-0, και κατέκτησε το 37ο κύπελλο «Μάχης Κρήτης» που πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία!

Τα Χανιά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Λεωνίδα Νιαυραδάκη.

Ο παίκτης των Χανίων σκόραρε μετά από κόρνερ του Γεωργιακάκη βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα της πόλης.

Στη συνέχεια τα Χανιά είχαν καλές στιγμές και την ευκαιρία να κάνουν το 2-0 όμως το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως κάποιο διαφορετικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Ηράκλειο πίεσε ψάχνοντας το  γκολ της ισοφάρισης, τα Χανιά είχαν σωστή αμυντική λειτουργία και το 0-1 έμεινε έως το φινάλε με την ομάδα του Τάκη Διακάκη και του Λευτέρη Βεστάκη να κατακτά το κύπελλο.

Μικτές Κ16 Ηράκλειο – Χανιά 0-1

37ο κύπελλο «Μάχης Κρήτης»: Τελικός